Newsy TechnologicznePoradnikiUncategorized

Smartfon za 600 zł – o czym pamiętać przy zakupie?

Smartfony do 600 zł to najniższa półka cenowa tych urządzeń. Osoby, które decydują się na takie rozwiązanie, najczęściej:

  • potrzebują kupić telefon na już, ale nie mogą w tej chwili wydać większej sumy na ten cel
  • z założenia są minimalistami – podkreślają, że telefonu używają przede wszystkim do rozmów oraz wymiany SMSów i MMSów i bardzo powoli włączają w swoje życie kolejne możliwości, które daje smartfon.

Na co zwracać uwagę przy wyborze smartfona do 600 zł?

Jeżeli za maksimum cenowe ustali się przy zakupie smartfona 600 zł, okazuje się, że jednak jest z czego wybierać. I tu wiele osób zatrzymuje się, nie wiedząc w pierwszym momencie, jaki smartfon do 600 zł wybrać. Jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby dokonać eliminacji smartfonów niegodnych uwagi, a wyboru dokonać z zawężonego kręgu maksymalnie kilku modeli.

  1. Polska dystrybucja – wtedy smartfon na pewno będzie chwytał zasięg obecnych na polskim rynku operatorów
  2. Ilość wbudowanej pamięci oraz możliwość dołożenia karty pamięci do określonej maksymalnej wielkości – coraz częstszym minimum pod tym względem są 32 GB, choć coraz częściej do 600 zł można dostać smartfon z 64 GB pamięci wewnętrznej.
  3. Wielkość pamięci operacyjnej – na rynku wciąż są obecne i nadal wypuszczane nowe modele z zaledwie 2 GB pamięci operacyjnej. Coraz częściej jest to już za mało, nawet przy użytkowaniu jedynie kilku najpotrzebniejszych aplikacji. Absolutnym sensownym minimum są dzisiaj 3 GB pamięci operacyjnej, warto jednak szukać modeli z przynajmniej 4 GB.
  4. Kiedy dany model miał swoją premierę – im bliżej dzisiaj, tym lepsze będzie miał parametry – chodzi szczególnie o pamieć operacyjną i pamięć na dane. Zdarza się, że dany model kosztuje do 600 zł tylko dlatego, że miał swoją premierę nawet ponad rok temu.
  5. Pojemność baterii – coraz częściej spotyka się na tej półce cenowej baterie 4000-5000 mAh, co jest dobrym rozwiązaniem.

Co sprawia, ze dany telefon jest najlepszy na swojej półce cenowej?

Można tu rozpatrywać najlepsze telefony do 600 zł z przyczyn obiektywnych, ale i subiektywnych. Wybór należy oprzeć na spokojnym porównaniu przynajmniej kilku modeli, zwracając uwagę na ich podstawowe parametry. Do tego dochodzi jeszcze aparat fotograficzny, ewentualna obecność NFC, czy czytnik linii papilarnych. Najlepszy telefon do 600 zł powinie spełniać przede wszystkim oczekiwania konkretnego użytkownika

You may also like

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *