Poradniki

Jak skutecznie przyspieszyć internet w telefonie?

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona oraz korzystania z internetu. Niestety wielu użytkowników podczas serfowania po internecie narzeka na jego słabą prędkość. Jak przyspieszyć internet mobilny w telefonie, aby działał bez zarzutów?

Od czego zależy prędkość internetu w telefonie?

Istnieje kilka przyczyn wolnego działania internetu w telefonie. Często dzieje się tak, gdy występują kłopoty z zasięgiem. Znajdując się w miejscu oddalonym od wieży nadajnikowej zasięg internetu często jest niewielki, a po przemieszczeniu się w bardziej dogodne miejsce internet znów zaczyna działać znacznie szybciej.

Istotną przyczyną wolnego działania internetu jest także przekroczenie limitu danych. Wówczas to warto dokupić trochę internetu lub poczekać, aż pakiet zostanie odnowiony.

Jak przyspieszyć internet w telefonie komórkowym?

Warto wiedzieć o tym, że internet w telefonie można przyspieszyć zmieniając zaledwie kilka ustawień. Warto zatem sprawdzić, które aplikacje korzystają z transmisji danych oraz pochłaniają dużo internetu. Może bowiem okazać się, że z wielu nie korzystamy i są zbędne.

W tym celu trzeba wejść w „ustawienia” a później „ustawienia sieci zwykłych i bezprzewodowych”. Znajduje się tam zakładka „wykorzystanie transmisji danych” z pomocą której można sprawdzić, które aplikacje pochłaniają najwięcej internetu. Jeśli znajdują się tam aplikacje, z których nie korzystamy, to wówczas należy , kliknąć w nie i odznaczyć opcje “komórkowa transmisja danych” oraz “transmisja danych w tle”. W taki oto sposób wybrane aplikacje przestaną pobierać dane wówczas, gdy korzystamy z internetu mobilnego.

Oszczędzanie danych w przeglądarce a szybki internet

Przeglądarka internetowa to taka aplikacja, która pobiera bardzo dużo internetu. Jeśli działa ona zbyt wolno, to warto spróbować ją przyspieszyć. W tym celu należy wejść w „ustawienia” i zaznaczyć opcję “oszczędzanie danych”. Dzięki temu poszczególne strony internetowe mogą ładować się szybciej nawet o sześćdziesiąt procent.

Warto też dostatecznie zadbać o regularne czyszczenie danych przeglądarki. Jeśli nagromadzą się one z zbyt dużej ilości, to wówczas internet działa znacznie wolniej.

Aplikacje systemowe a sprawne działanie internetu

Bardzo często zdarza się, że internet jest niepotrzebnie zużywany przez wiele zbędnych aplikacji. Aby to sprawdzić warto wejść w „ustawienia sieci zwykłych i bezprzewodowych” i i znaleźć “aplikacje systemowe”. W ten sposób można sprawdzić z których aplikacji korzystamy oraz wyłączyć opcję komórkowej transmisji danych. Dzięki temu będą one działać tylko wówczas, gdy połączymy się z WiFi.
Powyższe wskazówki w dużym stopniu wpływają na szybkość internetu w każdym telefonie.

You may also like

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *