Aluminium suwałki

Aluminium

Aluminium jest metalem, który istnieje w ogromnych ilościach w warstwie ziemi. Liczy się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Pozyskuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium powoduje niezmiernie skrajne emocje. Z jednej strony jest podstawowym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, bądź profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj szkodliwy. Jak potwierdziły testy, występuje wielkie prawdopodobieństwo, że może powodować choroby Alzheimera. Dowiedziono, że jest niezmiernie neurotoksyczny, skaża tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za osłonę układu nerwowego przed złośliwymi czynnikami. Zepsucie tej osłony powoduje osłabienie nerek i wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na jakość naszego zdrowia.
Aluminium niesłychanie często użytkowany jest w postaci srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd sporo osób spostrzega zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie powinno się popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest praktycznie wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą konsumujemy. 
Aluminium jest też stosowane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w układzie człowieka pobudza bóle głowy, melancholie, marną pamięć, przemęczenie, a nawet zgon.
Istnieje mnóstwo sposobów jak stronić od nadmiernie wielkiej dawki aluminium. W szczególności powinno się troszczyć się o to, co spożywamy oraz pijemy. Należy odstawić picie z puszek aluminiowych, nie używać srebrzystych folii aluminiowych. Użytkować z garnków a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Warto wyodrębnić, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, czy szczepionkach. Nawet medykamenty po które sięgamy często zawierają aluminium. Jak widać nie można zupełnie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należy dodać, iż z badań klinicznych, które były wykonane w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego pozwala usunąć aluminium z organizmu wraz z moczem.
Dla uspokojenia należy dodać, że ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Jedynie wielka zawartość tego metalu w organizmie jest dla człowieka złośliwa.