Aluminium kutno

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w znacznych ilościach w powłoce ziemi. Szacuje się, że stanowi plus minus 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Pozyskuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium powoduje niezmiernie skrajne emocje. Z jednej strony jest naczelnym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, lub profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj złośliwy. Jak potwierdziły testy, występuje wielkie prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Uzmysłowiono, że jest bardzo neurotoksyczny, zatruwa tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za ochronę układu nerwowego przed wrogimi czynnikami. Zepsucie tej osłony powoduje wycieńczenie nerek oraz wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na stan naszego zdrowia.
Aluminium bardzo często używany jest w postaci srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd mnóstwo osób widzi zależny, istniejący związek z generowaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy zawijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie można popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest właściwie wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest dodatkowo używane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w organizmie człowieka powoduje bóle głowy, melancholie, słabą pamięć, osłabienie, a nawet śmierć.
Występuje wiele sposobów jak wystrzegać się zbyt wielkiej dawki aluminium. Nade wszystko powinno się dbać o to, co jemy a także pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrzystych folii aluminiowych. Wykorzystywać z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby wyodrębnić, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, lub szczepionkach. Nawet specyfiki po które sięgamy w wielu przypadkach zawierają aluminium. Jak widać nie da się dogłębnie pozbyć aluminium z naszego życia.
Warto dodać, że z badań klinicznych, które zostały zrealizowane w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego umożliwia wykreślić aluminium z organizmu wraz z moczem.
Dla ukojenia należy napomknąć, iż ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z organizmu. Tylko wielka treść tego metalu w układzie jest dla człowieka złośliwa.