Moskitiery tarnów

Jak przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni kojarzy nam się nie tylko z ognistym promieniami słonecznymi, nadmorską bryzą, ale dodatkowo z świeżym powietrzem w nocy. Gdy spotykamy się z ciepłymi nocami, fantazjujemy o tym, aby spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni rześki, chłodny podmuch wiatru. Jednakże wraz z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy a także wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, kiedy wybudzając nas z słodkiego snu, pobrzękują nad glowami i zapraszają do nocnej potyczki. 
Jak na przykład ustrzec się takich sytuacji?
Współcześnie pojawia się szereg możliwości ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże opcje te są dobre jedynie w przypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to dodatkowo niezbyt stabilne a także wygodne warianty, gdyż nie każdy z nas śni o tym, aby po rześkiej kąpieli spryskać całe ciało intensywnie aromatycznym środkiem. 
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto przeplataną siatką, nakładaną na drzwi, okna bądź łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z różnych surowców, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową lub poliestrową. 
Na ogół wybieranymi są moskitiery instalowane do okna lub do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, przeważnie z wykorzystaniem obrotowych uchwytów, lecz odszukamy też takie, które zamocujemy taśmą dwustronną. W wypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają komfort stosowania. Mając znaczące drzwi balkonowe prowadzące na taras, trzeba zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której posuwają się skrzydła. Głównie wymagajacy klienci, wyszukają zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych a także montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą pieczą przed owadami w przypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego utworzony jest artykuł, nie jest złośliwy. Niemniej jednak nie szczędzi on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu fabrykantów oferuje siatki antyalergiczne, zaopatrzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór prawidłowiej moskitiery jest wbrew pozorom niesłychanie łatwy, dlatego, że producenci nadal przebijają się w nowych pomysłach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie i bez obaw o pogryzienia ciała przez owady.