Aluminium krasnystaw

Aluminium

Aluminium jest metalem, który istnieje w sporych ilościach w warstwie ziemi. Ocenia się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Pozyskuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium rodzi niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest istotnym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, bądź profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj niekorzystny. Jak wykazały badania, jest spore prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Wykazano, że jest niesłychanie neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za asekurację układu nerwowego przed szkodliwymi czynnikami. Zepsucie tej osłony powoduje wycieńczenie nerek i wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na kondycję naszego zdrowia.
Aluminium niezmiernie często stosowany jest w formie srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd mnóstwo ludzi spostrzega zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie wolno popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą konsumujemy. 
Aluminium jest także wykorzystywane w przemyśle astronomicznym i jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w systemie człowieka wywołuje bóle głowy, depresje, marną pamięć, wyczerpanie, a nawet zgon.
Pojawia się wiele sposobów jak unikać nadto dużej dawki aluminium. Nade wszystko powinno się dbać o to, co spożywamy a także pijemy. Należy odstawić picie z puszek aluminiowych, nie stosować srebrnych folii aluminiowych. Użytkować z garów oraz patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby uwydatnić, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, bądź szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy nierzadko zawierają aluminium. Jak widać nie da się gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Trzeba wspomnieć, że z badań klinicznych, które zostały dokonane w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego umożliwia usunąć aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla ukojenia należy dodać, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z organizmu. Jedynie ogromna zawartość tego metalu w organizmie jest dla człowieka złośliwa.