Drabina lublin

Jak wyglądałoby życie bez drabiny?

Zdarza Ci się niekiedy pracować na wysokości przy osobistym budynku lub zbierać owoce z drzew owocowych? Co byś zrobił, gdybyś nie miał tak fenomenalnego sprzętu, którym jest drabina
  To pewnego rodzaju konstrukcja, która w stopniu ułatwia dostanie się przez nas na niewielkie wysokości. Wykonywana jest z różnych rodzajów tworzyw (do przeważnie spotykanych należy drzewo oraz metal). Te większe przeważnie są w wersji składanej, co znacznie upraszcza ich transport. Dodatkowo zaprzątają o wiele mniej miejsca. 
  Cechą każdej konstrukcji są dwie pionowe podpórki (w szeregu przypadków zaopatrzone są także dwie mniejsze dla podtrzymania prawidłowej równowagi) oraz szczeble. Ich znaczącą cechą jest fakt, iż dopełniają one dwie funkcje – przede wszystkim służą nam jako coś, za co łapiemy się rękoma wspinając się na wysokość, a w drugiej kolejności stają się dla nas miejscem, na które stajemy. 
  Są najczęstszym zaopatrzeniem ekip budowlanych, ale nie tylko. Po wielokroć są instalowane również w górach, by w jak najskuteczniejszy sposób ułatwić wędrowcom wspinanie się na strome górskie szlaki. 
  Szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo muszą zwrócić właściciele drabiny stworzonej z drzewa (szczególnie, w czasie której jest ona przechowywana na ożywczym powietrzu). Każde pęknięcie, nadgniły element a także nadwątlenie powierzchni przez owady może prowadzić do sporego uszczerbku na naszym zdrowiu. Do najczęściej spotykanych rodzajów drabin należą: hakowa, pożarnicza, ostrew oraz schody. 
  Istotne jest ażeby każdy użytkownik drabiny przed wejściem na nią stwierdził po wielokroć czy jest statyczna a także aby schodzić oraz wchodzić na nią zawsze przodem do szczebli. Niezmiernie istotne jest dodatkowo to, by wybrać jak najbardziej stosowne podłoże (nigdy nie ustawiamy drabiny na pochyłości). Przy pracy na większych wysokościach należy stosować dodatkowy sprzęt, który ochroni nas przed ewentualnym upadkiem. Oprócz tego należałoby wiedzieć, że drabiny fachowe powinny co jakiś okres czasu być poddawane kontroli ich stanu technicznego. By uniknąć wypadku nie można samodzielnie przekształcać czy wydłużać drabiny. Wydawać się może to klarowne niemniej jednak pracując na wysokości należy koniecznie pamiętać o robieniu pauz minimum 15 minut co dwie godziny. Pamiętając o wyżej wyszczególnionych normach użytkowania z drabiny możemy czuć się pewni, a praca na niej stanie się dla nas niezwykłą radością.
www.blswyszomirski.pl


Wanny wychwytowe