Projektowanie budynków toruń

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna oraz prawo. Bez wątpliwości są to kierunki ciężkie, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy napomyka się trzeci kierunek, który ja osobiście pragnęłabym w tym miejscu dodać – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim odczuciu jest bardziej interesujący aniżeli dwa wymienione wcześniej, to z drugiej strony, jest także bardzo dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to masa różnych kategorii. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale również ktoś z bardziej użytecznymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców i projektowanie domów mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie jest bezproblemowe – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki i fizyki, jak i kulturalnego obeznania a także zmysłu artystycznego. Niemniej jednak finalnie są tego warte. Budynek, który ukształtujemy w swojej głowie, za kilka lat może stanąć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł zostanie w przyszłości inspiracją w studenckich podręcznikach?
Zatem jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi bardzo szybko mdlejesz – zastanów się czy zawód architekta nie jest dla Ciebie. Może planowanie budynków to Twoja pasja, do głębi zakorzeniona a w dodatku jeszcze nieodkryta? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) możesz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen wiedzy. Rysuj, rozbudź fantazję i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.