Projektowanie budynków orzesze

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, iż najlepsze kierunki studiów to sztuka lekarska a także prawo. Z pewnością są to kierunki trudne, a praca po nich (zwłaszcza za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wspomina się trzeci kierunek, który ja osobiście pragnęłabym w tym miejscu wtrącić – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej fascynujący niż dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest też niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko planowanie budynków – to mnóstwo różnych dziedzin. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale również ktoś z bardziej praktycznymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców oraz planowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie jest proste – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki i fizyki, jak i kulturalnego obeznania oraz zmysłu artystycznego. Niemniej jednak finalnie są tego warte. Budynek, który zbudujemy w swojej głowie, za kilka lat może zaistnieć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł pozostanie po pewnym czasie inspiracją w studenckich podręcznikach?
Więc jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezmiernie szybko mdlejesz – zastanów się czy praca dekoratora nie jest dla Ciebie. Może projektowanie domów to Twoja pasja, w głębi zakorzeniona a w dodatku jeszcze wypatrzona? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen wiedzy. Kreśl, rozbudź wyobraźnię i stwierdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.