Planowanie budynków białogard

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna a przy tym prawo. Z pewnością są to kierunki męczące, a praca po nich (zwłaszcza za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wzmiankuje się trzeci kierunek, który ja osobiście chciałabym w tym miejscu wtrącić – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej intrygujący aniżeli dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest również niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko planowanie budynków – to mnóstwo przeróżnych kategorii. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale też ktoś z bardziej pożytecznymi pomysłami – budowanie mostów, projektowanie wieżowców i projektowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie są proste – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki oraz fizyki, jak i kulturalnego obeznania i zmysłu artystycznego. Aczkolwiek finalnie są tego warte. Domek, który stworzymy w swojej głowie, za kilka lat może powstać i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł pozostanie po pewnym czasie inspiracją w studenckich podręcznikach?
Więc jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezwykle szybko mdlejesz – zastanów się czy zawód dekoratora nie jest dla Ciebie. Może planowanie budynków to Twoja pasja, głęboko zakorzeniona a w dodatku jeszcze wyjawiona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) możesz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen informacji. Rysuj, rozbudź fantazję i stwierdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.