Projektowanie domów wieruszów

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna i prawo. Z pewnością są to kierunki trudne, a praca po nich (zwłaszcza za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy przywołuje się trzeci kierunek, który ja osobiście pragnęłabym w tym miejscu wtrącić – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim odczuciu jest bardziej intrygujący aniżeli dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest też niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko planowanie budynków – to krocie rozmaitych domen. Może znaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale też ktoś z bardziej praktycznymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców i planowanie domów mieszkalnych.
Nauka w tym kierunku nie są bezproblemowe – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki oraz fizyki, jak i kulturalnego obeznania i zmysłu artystycznego. Jednakże ostatecznie są tego warte. Domek, który zbudujemy w swojej głowie, za parę lat może zaistnieć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł pozostanie w przyszłości inspiracją w studenckich podręcznikach?
Więc jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezmiernie szybko mdlejesz – zastanów się czy fach architekta nie jest dla Ciebie. Może planowanie budynków to Twoja pasja, gruntownie zakorzeniona i jeszcze nieodkryta? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen informacji. Rysuj, rozbudź fantazję i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.
firany do kuchni nowoczesne


Ceny mieszkań w Warszawie