Planowanie budynków piaski

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to sztuka lekarska a także prawo. Bez wątpliwości są to kierunki uciążliwe, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy przywołuje się trzeci kierunek, który ja prywatnie chciałabym w tym miejscu dodać – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej fascynujący aniżeli dwa wymienione wcześniej, to z drugiej strony, jest też niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to góra różnorodnych kategorii. Może odnaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale też ktoś z bardziej użytecznymi pomysłami – budowanie mostów, projektowanie wieżowców i projektowanie domów mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie jest bezproblemowe – trzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki oraz fizyki, jak i kulturalnego obeznania a także zmysłu artystycznego. Jednak finalnie są tego warte. Domek, który ukształtujemy w swojej głowie, za kilka lat może zaistnieć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój projekt zostanie później inspiracją w studenckich podręcznikach?
Więc jeśli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezwykle szybko mdlejesz – zastanów się czy profesja dekoratora nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, głęboko zakorzeniona a w dodatku jeszcze wyjawiona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen informacji. Kreśl, rozbudź wyobraźnię i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.