Gabloty dęblin

Jak wybrać stosowną gablotę?

Wybierając gabloty na nagrody, puchary, czy też medale powinno się wziąć pod uwagę sporo elementów, gdyż na rynku jest niezwykle wiele produktów tego rodzaju. Niektóre sprawdzą się lepiej w biurze, inne w domu, a jeszcze inne w muzeum lub sklepie. Jak zatem wybrać gablotę dla siebie, która najlepiej się sprawdzi?
Nade wszystko trzeba wziąć pod uwagę, jaką funkcję nasza gablota ma realizować a przy tym co ma wyeksponować. Słynne są gabloty przesuwne, które tworzą się z utwardzanych pleców, aluminiowej ramy oraz dwóch płyt szkła, które można przemieszczać. W większości wypadków mają one zamontowany zamek grzbietowy, który chroni dojście do wnętrza gabloty i jej zawartości. Na domiar tego, można spotkać się z różnymi sposobami instalacji mebla. Słynnym wyjściem jest zawieszenie specjalnej gabloty na ścianie – wówczas warto pamiętać, by zwrócić uwagę na zakotwiczenie przy użyciu trwałych kołków lub wkrętów. W innym przypadku, jeżeli gablota nie będzie przyzwoicie mocno przymocowana – może spaść, powodując spore straty.
Co więcej, wybierając mebel, jakim jest gablota można skorzystać z wielu sposobności dodatkowych, które jeszcze lepiej wyeksponują zawartość gabloty. Jednym z znanych alternatyw jest wdrożenie oświetlenia LED, które zagwarantuje wspaniałą widoczność a także uwydatni prezentowany przedmiot. Można również zdecydować się na lakierowanie ramy na dowolny kolor, dzięki czemu gablota będzie idealnie wpasowywała się do wnętrza pomieszczenia. Trzeba też napomknąć o mechanizmie regulacji położenia półki, dzięki czemu da się przystosować gablotę do gabarytów przedmiotów, które chcemy wyeksponować.